Lessen in orde
Handboek voor de onderwijspraktijk
4e druk | 2022 | Peter Teitler, Ruben TeitlerEen fijne sfeer op school en in de klas is een voorwaarde voor goed onderwijs. Lessen in orde laat zien hoe (toekomstige) docenten een vriendelijke en veilige omgeving kunnen creëren waarin leerlingen optimaal kunnen leren. Het praktische handboek maakt ze bewuster van de eigen rol bij het ontstaan van bepaald gedrag van leerlingen en reikt instrumenten aan om lessen in orde te krijgen en te houden.
Deze vierde herziene editie van Lessen in orde bevat de laatste wetenschappelijke inzichten over uiteenlopende onderwerpen, zoals probleemgedrag, ICT in het onderwijs, orde houden bij afstandsonderwijs, motivatie, gezag, differentiatie, het gebruik van mobieltjes in de klas, agressie tegen docenten, School Wide Positive Behavior Support en brutaliteit. Ook zijn handige tips toegevoegd om gedrag van leerlingen in goede banen te leiden, bevat het boek nieuwe inzichten over autismespectrumstoornissen en zijn er nieuwe websites opgenomen waaruit docenten inspiratie kunnen putten.
Peter Teitler heeft veertig jaar lesgegeven in het voortgezet onderwijs en hbo en is actief als pedagoog en onderwijskundige. Hij begeleidt scholen en geeft lezingen en cursussen. Kijk voor het complete aanbod op www.lesseninorde.nl. Ruben Teitler is sociaal psycholoog en werkt als docent Engels in het voortgezet onderwijs. Samen schreven zij ook Lessen in orde in het mbo en Les is meer - 141 manieren om gewenst gedrag te bevorderen.